MENU

ENERJİK YARIYIL TATİLİ ÇOCUKLAR, YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYOR

ENERJİK YARIYIL TATİLİ ÇOCUKLAR, YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYOR


Limak Uludağ Elektrik; Enerji Verimliliği Haftasında,çocuklar için hazırladığı Enerjik Tatil Boyama ve Etkinlik Kitabı ile anaokuluöğrencilerinin Yenilenebilir Enerji kaynaklarını ve sağladığı faydayı resimlerve etkinliklerle eğlenerek öğrenmesini amaçlıyor.

 

Limak Uludağ Elektrik, çocukların yarıyıl tatilinde hemkeyifli zaman geçirmesi, hem de bilgi edinmesi amacıyla Enerji Verimliliği Haftasıile ilgili hazırladığı Enerjik Tatil Boyama ve Etkinlik kitabını görevlitedarik şirketi olduğu Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da çocuklarahediye etti.

 

Bursa’da Küçükbalıklı Anaokulu’nu ziyaret eden LimakUludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac; çevre dostu Yenilenebilir EnerjiKaynaklarını resimler ve etkinlerle anlatan tatil kitabını hediye ederken,çocuklara Yenilenebilir Enerji kaynakları ve enerjinin tasarruflu kullanılmasıile ilgili bilgiler verdi.  Çocuklarlasohbet eden Aytac; “Güneş, rüzgar, hidroelektrik, jeotermal enerji, YenilenebilirEnerji kaynakları arasındadır. Güneş enerjisinden elde edilen elektrik ileevlerimizde lamba ve elektrikli aletleri çalıştırılabiliriz. Çevreye dost olanyenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak kadar; enerjiyi tasarruflukullanmak da önemlidir. Sizlerin ve ülkenin geleceği için enerji boşaharcanmamalıdır. Gereksiz yere yanan lambaları ve ihtiyacımız olmadığındaelektrikli aletleri kapatmalıyız” dedi.  

 

Hayatı Aydınlatıyoruz sloganıyla yola çıktıklarını vehayatın aydınlanmasında ise çocukların iyi bir eğitim almasının önemli olduğunuvurgulayan Aytac; “Çocuklarımız aydınlanırsa, geleceğimiz de aydınlanır. Ülkeningeleceği yeni neslin iyi yetişmesi ile doğru orantılıdır. Çocuklar; aldıklarıiyi eğitimler ile Türkiye’yi daha ileriye taşıyacaklardır. Çocuklarımızın enerjilerinidoğru kullanmaları ve iyi bir birey olmaları için boş zamanlarını doğrudeğerlendirmelerini sağlamalıyız. Öğrencilerimize hediye ettiğimiz tatilkitabında çocuklarımız, yenilenebilir enerji kaynakları ile aydınlanan evleri,sokakları, park ve bahçeleri keyifli bir şekilde boyayacaklar, bulmaca çözüp, kağıttanrüzgar gülü yapabilecekler. Güneş enerjisi ile çalışan araba, otobüs, gemi,uçak, tren bisiklet gibi resimleri boyarken öğrenecekler. Yel değirmenindenuzay istasyonuna kadar çevreye zarar vermeyen temiz enerji kaynaklarıylaçalışan teknolojileri görebilecekler.” şeklinde konuştu.

 

Kurumolarak sosyal sorumluluğun bilincinde olduklarını belirten Aytac, eğitimalanındaki destek faaliyetlerini yeni projelerle sürdüreceklerine dikkat çekti. 


GÜNCEL HABERLER