MENU

CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürlük Törenle Açıldı

CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürlük Törenle Açıldı

CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, CLK Enerji Grubu’nun 11 ilde 20 milyona yakın bir nüfusa hizmet verdiğini belirterek, “CLK Uludağ Elektrik olarak merkezi Bursa olmak üzere Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 3 milyona yakın tüketiciye hizmet veriyoruz” dedi.

CLK Uludağ Elektrik, genel müdürlük ve hizmet binasının açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti. Açılışa başta LİMAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’in yanı sıra Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Kaymakamı Ender Ünlü, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe ve çok sayıda davetli katıldı.

CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, törenin açılış konuşmasını yaptı.

CLK Enerji Grubu’nun, 11 ilde 10 milyona ulaşan tüketim noktası ve 20 milyona yakın bir nüfusa hizmet verdiğini, Türkiye’nin lider elektrik dağıtım ve perakende satış grubu olduğunu söyledi.

2010 yılında özelleştirme süreci tamamlanan CLK Uludağ Elektrik’in elektrik piyasası mevzuatı gereği 2013 yılında ikiye bölündüğünü ifade eden Genel Müdür Aytac, “UEDAŞ, elektrik dağıtım şebekesinin inşa, işletme ve bakım faaliyetlerini sürdürmeye devam ederken, CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. ise abonelik başlatma-nakil-sonlandırma, tarife-faturalandırma-tahsilat faaliyetleri, elektrik enerjisinin tedarik ve satışı gibi müşteri işlemlerini gerçekleştirmektedir. Henüz 3 yaşını dolduran genç ve dinamik şirketimiz, merkezi Bursa olmak üzere Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 3 milyona yakın tüketiciye hizmet vermektedir” dedi.

Aytac, bu dönemde, elektrik idaresi ve abone arasındaki soğuk resmi ilişkiye son vererek, yenilikçi ve çözümcül bir anlayışla, hızla hizmet kalitesinin artırılması ve müşteri memnuniyetine odaklanan CLK Uludağ Elektrik’in 70’in üzerinde Müşteri İşlem Merkezi ile modern, konforlu, huzurlu ve kolay ulaşılabilen mekanlarda müşterilerine hizmet vermeye başladığını kaydetti. Fiziksel ortam şartlarının iyileştirilmesinin yanı sıra, insan kaynaklarına ve teknolojik altyapıya da yatırım yapıldığını anlatan Aytac, şöyle devam etti: “Belge istemeden, hızlı ve kolay işlem süreçleri ve buna bağlı olarak bekleme sürelerinin azalması ile sektörün öncü şirketlerinden oldu. Türkiye’de ilk defa işlem merkezlerimize gelmeye bile gerek kalmadan, çağrı merkezi üzerinden abonelik başlatma-sonlandırma işlemleri gerçekleştirilmiş, online işlem merkezimiz üzerinden de zaman, mekan sınırlaması olmaksızın abonelikle ilgili tüm işlemleri tamamlayabilme imkanı sunuldu.”

Aytac, elektriğin hayatın vazgeçilmez bir unsunu olduğunu, elektriğin sürekliliği ve kalitesinin yanı sıra, en ekonomik şekilde sunulmasının da tüketicilerin yaşam kalitesinin artırılması bakımından şirketlerinin birincil öncelikli hedeflerinden olduğunu söyledi. Aytac, “Türkiye’nin gözbebeği sanayisi, tarihi ve turistik tesisleri, irili ufaklı ticari işletmeleri, yeni yerleşim alanları ile hızla büyüyen Bursa’nın bu gelişimine bir katkı da şirketimiz tarafından sağlandı. 3,5 yıllık bu dönemde elektrik tüketimi yüksek olan sanayici, tüccar, çiftçi, kamu kuruluşları ve konut müşterilerimize, serbest tüketicilik kapsamında standart ulusal tarifelere göre 250 milyon TL tutarında indirim sağlanarak, bu geniş tüketici yelpazesinin elektrik maliyetleri ciddi ölçüde aşağıya çekildi. Açtığımız genel müdürlük binası ve müşteri işlem merkezi ile de müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunma, her türlü talep, sorun ve önerilerine uzman bir kadro ve sağlam bir altyapıyla cevap verme noktasında yeni bir adım daha atmış olduk” diye konuştu.

Açılışta konuşan LİMAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı konuşmada Türkiye’deki enerji dağıtımının 2006 yılında 21 bölgeye bölündüğünü belirterek, “Daha sonra ise akıllı bir politikayla 21 bölgede özelleşti. Devletimizin kasasına 13,5 milyar dolar girmiş oldu. Burada devletin bunu uygulamasındaki ana sebebi, gerekli yatırımları prosedürler gereği zamanında yapamamasıydı. Bizden beklenen ise bu açığı gidermek ve zamanında ve yerinde yatırımlarla hizmet etmek oldu. Bunun için 2011 yılından 2015 yılına kadar bir bu bölgeye 710 milyon liralık yatırım yaptık” diye konuştu.

Şebekeleri hızla yenilediklerinin altını çizen Özdemir, “Modern hale getiriyoruz. Devlette olan dönem ile mukayese ettiğimizde vatandaşlar bizden daha iyi hizmet bekliyor. Devlete olan toleransını özel sektöre göstermiyor. Bugün her vatandaş sanal medya üzerinden en üst noktalara kadar ulaşabiliyor. Yani bizlere önemli derecede görev düşmektedir. Biliyoruz ki yaptığımız her hatada vatandaş, en üst noktaya kadar kolaylıkla ulaşmaktadır” dedi.

Açılışta konuşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve BTSO Başkanı İbrahim Burkay da yaptıkları konuşmalarda Limak grubunun enerji sektörüne getirdiği kalite ve hizmetleri için teşekkür ederek yeni genel müdürlük binasının Bursa’ya ve hizmet ettiği bölgeye hayırlı olmasını dilediler.“ENERJİ SEKTÖRÜ HIZLI BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM İÇERİSİNDE”


BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, sürdürülebilir üretimi ve verimliliği düşürmeden kaynakların etkin ve verimli kullanılmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Almanya’da yaptığı ziyarette sanayide 4.0’a ilişkin önemli bilgiler elde ettiklerini kaydeden Başkan Burkay, “Enerji sektörü, hızlı bir değişim ve dönüşüm içerisinde. Bu değişimi üretimden toptan satışa, perakendeden dağıtım faaliyetlerine yakından görmek mümkün. BTSO olarak dünya ile rekabet eden sanayimizin üretim maliyeti içerisinde önemli bir yer tutan enerji sektöründe çalışmalar gerçekleştirdik. Geldiğimiz aşamada elektrik sisteminin ufku ve tartıştığı konular değişti. Bu dönüşüm süreci tüketici açısından da beklentileri artırdı. Bu noktada Türkiye’nin en fazla enerji tüketen 5 şehrinden biri olan Bursa’da ve Güney Marmara’da 3 milyonu aşkın müşterisine elektrik tedarik hizmeti veren CLK Uludağ Elektrik firmamızın, Bursa için gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, yeni merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


GÜNCEL HABERLER