MENU

Clk Uludağ Elektrik 5. Türk hava yolları Bursa bilim şenliği’nde

Clk Uludağ Elektrik 5. Türk hava yolları Bursa bilim şenliği’nde
Dünyanın en büyük bilim etkinliği olan 5. Türk Hava Yolları Bursa Bilim Şenliği’nde CLK Uludağ Elektrik LED’li Gece Lambası atölye çadırıyla bilimseverler ile buluştu.


‘Çevre ve Enerji’ temalı Bursa Bilim Şenliği’nde CLK Uludağ Elektrik Ledli Gece Lambası Atölyesi’nde birçok şehirden yaklaşık bin çocuğu çadırında misafir etti. Kendi elleriyle gece lambalarını yapan her yaştan çocuk böylece eğlenerek öğrenmenin tadına vardı.


CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, bilimsel çalışmaları önemsediklerini belirterek, Türkiye’nin geleceği olan çocuklar ile böyle bir organizasyonda buluşmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Bu yılki etkinlik temasının “Çevre ve Enerji” olmasının da CLK Uludağ Elektrik açısından ayrı bir önemi olduğunun altını çizen Aytac “Biz kurum olarak çağımızın en önemli ihtiyacı olan enerji konusunda faaliyet gösteren bir şirket olarak bilimi ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve bu konudaki her türlü çabayı kurumsal sorumluluk çerçevesinde desteklemekteyiz” şeklinde açıkladı.


Şenliğin temasının çevre ve enerji olmasının da kendilerinin bu etkinlikte yer almalarında önemli etken olduğunu ifade eden Aytac, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve BTM Genel Koordinatörü Rıfat Bakan’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.


Aytac, CLK Uludağ Elektrik’in “Hayatı Aydınlatıyoruz” sloganından hareketle 5. THY Bursa Bilim Şenliği’nde bir atölye çadırı ile yer aldıklarını kaydederek, gösterilen ilgiden memnun olduklarını ve bu konudaki desteklerini dile getirdi.


İçişleri Bakanı Efkan Ala, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Enverder Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Uysal ve pek çok ziyaretçi CLK Uludağ Elektrik standını ziyaret ederek çalışmaları yakından incelediler.


Şenlikte bu yıl proje yarışmasının ikincisi yapılıyor. ‘Bilim ve Teknoloji’ proje yarışmasında CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, CLK Uludağ Elektrik İnsan Kaynakları Yönetmeni Hamza Ekin ve CLK Uludağ Elektrik Satış ve Pazarlama Direktörü Alp Arı jüride yer aldı.


Proje yarışmasına 67 ilden 1360 başvuru yapıldı. 65 jüri tarafından değerlenecek olan projelerden 50’si finalde sergilenecek. Yarışmada 5-9 Yaş Minik Mucitler, 10-13 Yaş Çocuk Mucitler; 14-17 Yaş Genç Mucitler, 18 Yaş ve üstü Usta Mucitler kategorileri bulunuyor.


Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda BEBKA, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK desteği ile düzenlenen bilim şenliği 8 Mayıs Pazar günü sona erecek.


GÜNCEL HABERLER