MENU

CLK Uludağ Elektrik ailesi iftarda buluştu

CLK Uludağ Elektrik ailesi iftarda buluştu

CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış AŞ ve UEDAŞ yetkilileri Tavacı Recep Usta’da düzenlenen iftarda çalışanları ve aileleriyle buluştu.

CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, iftarda yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan ayında büyük bir aile olarak aynı masa etrafında oturup, oruç açmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac’ın konuşma metnini aşağıda bilginize sunarız.

“Değerli çalışma arkadaşlarımız ve kıymetli aileleri,
Artık geleneksel hale gelen iftar buluşmalarımızda bu sene de hep birlikte oruçlarımızı açtık, aynı sofraları paylaştık. Birlik ve beraberlik ayı olan mübarek ramazanda, sizlerle birlikte bulunmak bu yemeklere anlam kazandırıyor, bundan dolayı davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkürlerimizi sunuyorum.

Hadid Suresinde, “Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için açık ayetler indiren O'dur. Şüphesiz Allah, size karşı çok şefkatli, çok merhametlidir.” deniliyor. Yüce kitabımız Kuran’ı Kerim’in daha birçok yerinde; karanlık genellikle günah, hüzün, bunalım, kaos, ölüm gibi kötü kavramlarla ilişkilendirilirken, aydınlık ise doğruluk, huzur, mutluluk, hayat gibi güzel kavramlara işaret ediyor.

Manevi hayatımızda karanlıklardan aydınlığa doğru yol almak, hayırlı huzurlu bir yaşantıya kavuşmak hepimizin en büyük temennisi iken biraz önce bahsettiğim olumlu ve olumsuz kavramların, karanlık-aydınlık mecazi kullanımıyla açıklanması, fiziki aydınlığın da günlük hayatlarımız için ne kadar önemli bir yer teşkil ettiğini bize gösteriyor. Sizler yaptığınız çalışmalarla şehirlerimizin karanlıklardan kurtulup aydınlanmasına, medeniyetin evlerimize ulaşmasına, ülkemizin üretmesine, gelişmesine, kalkınmasına katkıda bulunuyorsunuz. Ramazan ayı kalplerimizi nurlandırırken, sizler de sahada, işletmelerimizde zorlu şartlar altında, sabırla, özveriyle çalışarak evlerimizin nurlanmasına vesile oluyorsunuz.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da kurtuluş olan Ramazan ayının bizlere, milletimize, memleketimize hayırlar getirmesini diliyorum. Böyle güzel mekanlar, böyle güzel sofralarda birlikteliklerimiz daim olur inşallah, hepinize hayırlı bereketli nice ramazanlar dilerim.”

Gecenin sonunda masaları tek tek gezerek hatıra fotoğrafı çektiren Genel Müdür Ali Erman Aytac; katılımları için çalışanlarına ve ailelerine teşekkür etti.  

GÜNCEL HABERLER