MENU

CLK Uludağ Elektrik’ten TÜMŞAD’a ziyaret

CLK Uludağ Elektrik’ten TÜMŞAD’a ziyaret

CLK Uludağ Elektrik, 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Haftası’nda vatan uğruna canını ortaya koyanları şehit ve gazilerimizi unutmadı. CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac ve Kurumsal İletişim Uzmanı Bahar Erkan, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Ali Erman Aytac, CLK Uludağ Elektrik Kurumsal İletişim Uzmanı Bahar Erkan ile birlikte Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği (TÜMŞAD) Bursa Şubesi’nde Başkan Metin Şenol ve 2. Başkan Ali Taştan ile bir araya geldi.

TÜMŞAD Bursa Şube Başkanı Metin Şenol, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, derneğin tarihçesine ilişkin bilgi verdi. Şu anda 485 üyeleri olduğunu belirten Şenol, derneğin 26 Ağustos 1915 tarihinde kurulduğunu söyledi. Şenol, başlangıçta heyet olarak kurulan ve o günden bugüne çeşitli adlar altında faaliyetlerini sürdüren derneğin 1961 yılında Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ismini aldığını ifade etti. Şenol ayrıca zaman içerisinde kendi dernekleri dışında kurulmuş birçok derneğin de 1983 yılında Resmi Gazete’de yayımlanan 2847 Sayılı Kanunla Türkiye Harp Malulü Gaziler, şehit Dul ve Yetimleri Derneği adı altında birleştiğini kaydetti.

CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Ali Erman Aytac da böylesine anlamlı bir haftada şehit ve gazi yakınlarıyla bir araya gelmeyi önemsediklerini ve bu nedenle bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti. Aytac, “Bu vatan için canlarını ortaya koyanlara minnettarız. Eğer bugün rahat bir şekilde hayatımızı devam ettiriyorsak, kendimizi güvende hissediyorsak bunda en büyük pay gazi ve şehitlerimizindir. Biz de şirket olarak onlara yönelik özel tarifelerle bir nebze de olsa onların yanında olmaya ve ailelerine destek vermeye çalışıyoruz. Gazi ve şehit yakınlarına tarifelerimizde yüzde 70 oranında indirim yapıyoruz. İstihdam ihtiyacımız doğrultusunda ve dernek ile irtibat halinde olarak bu konuda da gerekli desteği sağlamaya hazırız” diye konuştu. Konuşmaların ardından TÜMŞAD Bursa Şubesi Başkanı Metin Şenol, Genel Müdür Ali Erman Aytac’a dernek flaması hediye etti.

GÜNCEL HABERLER