MENU

EMEKLİLERİN Yüzünü Güldüren Protokol

EMEKLİLERİN Yüzünü Güldüren Protokol

CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Ali Erman Aytac ve Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Nilüfer Şubesi Başkanı Kenan Pars tarafından imzalanan protokolle TÜED üyesi emekliler CLK Uludağ Elektrik’in indirimli tarifelerinden yararlanabilecekler.

Protokol imza töreninde tüketicilerin en önemli gider kalemlerinden birinin elektrik faturaları olduğunu belirten TÜED Nilüfer Şubesi Başkanı Kenan Pars; ülke genelinde 8 milyon, Bursa’da ise 485 bin emekli olduğunu ifade ederek yılbaşında bu sayının 500 bine çıkmasını beklediklerini söyledi. Emeklilere indirimli enerji sunmak amacıyla CLK Uludağ Elektrik ile protokol imzaladıklarını belirten Pars, protokolle dernek üyelerinin avantajlı tarifelerden yararlanacağını, üyelerin derneklerine gelerek sözleşmelerini imzalayabileceğini kaydetti.

CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Ali Erman Aytac ise birçok tarife ile tüketicilere kolaylıklar sunduklarını, emeklilerin hayatlarını kolaylaştırmak için TÜED ile işbirliğine gittiklerini dile getirdi. Protokol ile birlikte dernek üyelerine sağlanan avantajlarla bir yıllık süreçte yaklaşık 1 aylık fatura avantajı elde edileceğine işaret eden Aytac, “Akaryakıt gibi diğer enerji kampanyalarından farklı olarak elektrik alanında serbest tüketici tanımı bulunuyor. Bu tanıma giren ve serbest tüketici limitini geçen müşterilerimize, ekstra avantajlar sağlayabiliyoruz. Şu an için serbest tüketici limiti yaklaşık 125 TL ve üzeri olarak belirlenmiş durumda. Bu kriterleri karşılayan TÜED üyesi müşterilerimiz imzaladığımız protokolümüzden yararlanacak. Önümüzdeki yıl serbest tüketici limitinin düşmesiyle diğer dernek üyeleri de protokolden yararlanabilecek. TÜED ile imzaladığımız bu protokolün tüm emeklilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

GÜNCEL HABERLER