MENU

Erman Aytaç Çanakkalelilere Yuvam Güvende Paketini Tanıttı

Erman Aytaç Çanakkalelilere Yuvam Güvende Paketini Tanıttı

CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Çanakkale Bölge Yönetmeni Metin Erbil ve Kurumsal İletişim Uzmanı Bahar Erkan’ın hazır bulunduğu toplantıda Genel Müdür Erman Aytac başta Yuvam Güvende paketi olmak üzere CLK Uludağ Elektrik’in abonelerine sunduğu hizmetleri ve sağladığı avantajları tanıttı. Aytac, özelleştirme sonrası hızlı bir dönüşüm ve yenileşim hamlesi başlattıklarını belirterek kurumu klasik bir elektrik şirketi olmaktan çıkarıp, özel sektör ruhuna uygun; rekabetçi, tüketici dostu ve inovatif bir formata taşımaya çalıştıklarını söyledi. Aytac EPDK tarafından tanımlanan serbest tüketici profili aboneleri için geliştirdikleri ürünlerden ilki olan 'Yuvam Güvende' sigortasını başlattıklarını söyledi.

CLK Uludağ Elektrik, yıllık elektrik tüketimi 3600 kwh ve üzeri olan Serbest Tüketiciler için geliştirilmiş olduğu Yuvam Güvende paketini Çanakkale’de düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı. Özel bir kart ile kullanılan pakete serbest tüketici statüsünde olan ve isteyen herkes ek bir ücret ödemeden sahip olabilecek. 'Yuvam Güvende' kartının sağladığı avantajlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Aytac, "Bu kartı, isteyen abonelerimize ücretsiz olarak takdim ediyoruz. Müşterilerimiz her gün evlerinde sıkıntılı durumlarla karşılaşabiliyor. Elektrik tesisatında, su tesisatında bir problem olabiliyor. Ambulansa, çilingire ihtiyaç duyabiliyor. Bu sigorta kapsamında, cam kırılması da dahil müşterilerimiz karttaki numarayı aradıkları takdirde herhangi bir işçilik veya yol masrafı ödemeden bu hizmetleri ücretsiz bir şekilde alabiliyorlar. Bunun yanı sıra, hiç arzu etmesek de günlük yaşantımızda karşılaşabileceğimiz olumsuzluklar var. Bu karta sahip bir abonemizin bir kaza sonucu sakatlık geçirmesi ya da vefat etmesi durumunda 12 ay boyunca 500 liraya kadar olan elektrik başta olmak üzere tüm faturaları bu sigorta kapsamında karşılanmaktadır. Abonelerimizin bu zor günlerinde yanlarında olmayı istediğimizden Yuvam Güvende paketini hazırladık” dedi.

Elektrikte zam bekleniyor mu?

Gazetecilerin “elektrikte önümüzdeki günlerde zam olacak mı” sorusu üzerine Aytaç, elektrik zamlarını EPDK’nın üçer aylık periyotlarla belirlediğini, Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında tarife değişikliğinin olup olmayacağına dair kararın verildiğini belirterek, “Bu yılı Temmuz ayı da dahil olmak üzere zamsız bir şekilde geçtik. Açıkçası döviz kuru, doğalgaz fiyatları ve ülkedeki yağış durumu gibi maliyetleri etkileyen şartlara baktığımızda elektrik zammını bu sene için gerektirecek bir durum görmüyoruz. Ancak nihai karar EPDK tarafından Eylül sonunda açıklanacak” şeklinde konuştu.f

GÜNCEL HABERLER