MENU

• LİMAK ENERJİ ÇANAKKALE’DE 340 BİN MÜŞTERİYE HİZMET VERİYOR

•	LİMAK ENERJİ ÇANAKKALE’DE 340 BİN MÜŞTERİYE HİZMET VERİYOR


Çanakkale’nin yanı sıra Bursa, Balıkesir veYalova'da 5 milyon kişiye hizmet veren Limak Enerji, enerjinin tasarruflu veverimli kullanılmasına yönelik farkındalık çalışmalarına devam ediyor. Müşterilerine indirimli tarifeler sunarak da bütçelerinde tasarruf etmelerini sağlayan şirket bugüne kadar indirimli elektrik sunarak müşterilerine 1 milyar TL’yiaşkın fayda sağladı.

Enerji Danışmanım projesiyle enerjinin tasarruflu kullanılması konusunda vatandaşları bilinçlendirmeyi amaçlayan şirketin saha çalışması bu ay Çanakkale’de gerçekleşti. Limak Enerjiekibi, farklı sektörlerde hizmet veren iş yerlerini ziyaret ederek hem genel tasarruf önerileri hem de özel durumlara göre verimlilik yöntemlerini aktardı.Limak Enerji ayrıca Çanakkale’deki enerji tüketimine ilişkin güncel verileri depaylaştı.

Limak Enerji Çanakkale’de 17 işlem merkezi ile hizmet veriyor

Çanakkale’de toplamda 340 bin müşteriye hizmet veren Limak Enerji’nin bölgedeki müşterileri, online kanala ilaveten 17 farklı noktadan işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Şirket, sanayi ve ticarethane abonelerine yıl boyunca hem indirimli hem desabit fiyatlarla elektrik temin ederek pandemi sürecinde de rekabetçi veindirimli fiyatlarla ticari hayatın destekçisi olmaya devam ediyor. Çanakkale’deki yatırımlarını aktif olarak sürdüren şirket, müşterilerine dahaiyi hizmet vermek amacıyla 4 Müşteri İşlem Merkezi (MİM) ve 13 Yetkili İşlemMerkezi (YİM)  ile hizmet veriyor. Limak Enerji müşterileri, Müşteri İşlem Merkezleri dışında Yetkili İşlemMerkezlerinde de tahsilat başta olmak üzere abonelik, indirimli elektriksatışı, avantajlı tarifeler, fatura ödeme gibi birçok işlemini herhangi bir ekhizmet bedeli ödenmeden yapabiliyor.

Müşteriler ayrıca online.limakuludag.com.tr adresi üzerindeki Online İşlem Merkezi, 444 6 646 numaralı Çağrı Merkezi ve 0555 0 646 646 numaralı İşaret Dili Görüşme Hattından yararlanarak işlemlerini temassız olarak gerçekleştirebiliyor.

Limak Enerji, indirimli tarifelerlemüşterilerinin cebini rahatlatıyor

Şirket indirimli elektrikten faydalanabilecek müşterilerine çeşitli kanallardan ulaşarak, bilgilendirmelerde bulunmaya da devam ediyor. Şirketin Çanakkaleli müşterileri    online işlem ve çağrımerkezinin yanı sıra 17 farklı noktada yer alan işlem merkezine başvurarak daindirimli tarifelerden yararlanabiliyorlar. Müşterilerine indirimli tarifelersunarak da ceplerini rahatlatan şirket, bugüne kadar indirimli elektrik ilemüşterilerine 1 milyar TL’yi aşkın fayda sağladı.

Çanakkale’de son 1 yılda 11 bin yeni abonelikişlemi gerçekleştirildi

Çanakkale’de  yaklaşık 340 bin müşteriye hizmet veren Limak Enerji’nin abone sayısı da artmaya devam ediyor. Kentte, son 1 yılda 11 bini aşkın yeni abonelik işlemi gerçekleştirildi. Yaklaşık 4 bin 250 mesken, yaklaşık 7 bin ticarethane ve 2 sanayi kuruluşu ilk defa elektrik abonesi olurken; aynı dönemdeki taşınma sayısı ise yaklaşık 37 bin olarak gerçekleşti. Limak Enerji’nin Çanakkale’deki abonelerinin yüzde 26’sını kadınlar, yüzde 74’ünü erkekler oluşturuyor.Abonelerin yaş dağılımında 55-60 yaş aralığı öne çıkarken, kentte yıl içinde ençok enerji tüketilen ay ise Ocak oldu. Limak Enerji’nin verilerine göre; Çanakkale'de enerjinin yüzde 38’i mesken, yüzde 36’sı ticarethane, yüzde 20’sisanayi ve yüzde 5’i tarımsal sulamada kullanılıyor.

Limak Enerji’den kolay uygulanabilir tasarruf önerileri

Tüketicileri verimlilik ve tasarruf tüyolarını uygulamaya davet eden Limak Enerji, kolay uygulanabilen tasarruf önerilerini de açıkladı. Açıklamada A(+++) enerji sınıfıbuzdolabı kullanıldığında yüzde 50'ye kadar daha az enerji tüketimi yapılabildiği, aydınlatmada ise akkor lamba yerine LED lamba tercih edilmesinin yüzde 90’a kadar verimlilik sağladığı belirtildi. Uyku modundaki elektriklicihazların, normal tüketimin yüzde 10 ile yüzde 20’si oranında enerji harcamayadevam etmesi sebebiyle televizyon, bilgisayar gibi elektrikli ev aletlerininuyku konumunda bırakılmayıp güç tuşundan kapatılmasının da, tasarruf ettirdiğivurgulandı.

Enerji Danışmanım ile elektriği tasarruflukullanmak mümkün

Limak Enerji’nin Enerji Danışmanım Projesi kapsamında hazırlanan özel web sayfa-sında da elektronik aletlerin ne kadar enerji tüketimi yaptığı uygulamalı olarak gösteriliyor. Uygulama sayesinde vatandaşlar, kendi konut ve iş yerlerinde nekadar enerji tükettiğini hesaplayarak, kendilerinin enerji danışmanı olabiliyor.Vatandaşlar, 'www.limakuludag.com.tr 'adresi üzerinden Enerji Danışmanım sayfasına ulaşarak, evlerinde kullandıkları cihazları adet, cihaz gücü,haftalık kullanım süresi ve sayısını kendi kullanım alışkanlıklarına göre belirlediklerinde, oluşacak enerji tüketimini 'kWh' cinsinden hesaplayabiliyor ve faturalarına etki edecek tutarı görebiliyor. Evde kullanılan tüm cihazlar için bu değerler girildiğinde, ortaya aylık fatura tutarı çıkıyor. Buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyaların, televizyon gibi elektronik eşyaların enerji tasarrufunun nasıl yapılacağı gibi konular hakkında detaylı bilgiye de ulaşabiliyor.


GÜNCEL HABERLER