MENU

• LİMAK ENERJİ ÇEVRE TİMİ, SAHİL GÜVENLİK GÜNEY MARMARA GRUP KOMUTANLIĞI İLE BİRLİKTE SAHİLLERİ TEMİZLEDİ

•	LİMAK ENERJİ ÇEVRE TİMİ, SAHİL GÜVENLİK GÜNEY MARMARA GRUP KOMUTANLIĞI İLE BİRLİKTE SAHİLLERİ TEMİZLEDİ

Limak Enerji, sürdürülebilir bir dünya için doğayı korumaya yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Hizmet bölgesinde pek çok alanı çöplerden arındıran ve doğal görünümüne kavuşturan Limak Enerji Çevre Timi’nin son adresi Mudanyasahil ve kıyı şeridi oldu. Tim, Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanlığı ile yapılan iş birliği kapsamında Mudanya sahilinde deniz altında ve kıyıda temizlik çalışması yaptı.

Doğaya verilen tahribata dikkat çekmeyi ve çevre temizliği hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayarak yola çıkan Çevre Timi Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daçevre temizliğine katkı sağlıyor. Şirket gönüllülerinden oluşan Çevre Timi’nin bu kapsamda son durağı ise Mudanya oldu. Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanlığı ile yapılan iş birliği kapsamında Mudanya’da deniz altında ve sahilde temizlik çalışmaları yapıldı. Sahil güvenlik dalgıçları deniz altında,  Çevre Timi ise kıyıda yer alan çöpleri topladı. Yapılan iş birliği kapsamında ekolojik dengenin korunması için çevreduyarlılığının çok önemli olduğuna dikkat çekilirken; plastik poşet, ambalaj,gıda ve kağıt atıkları ile pet şişe gibi plastik atıklar toplanarak örnekteşkil edecek bir çalışmaya imza atıldı.

Denizaltından trafik konisi çıktı

Çevre Timi ve Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı’nın yaptığı çevre temizliği çalışmasında toplanan atıklar da dikkat çekti. Deniz altından çok sayıda plastik ve teneke kutu, araç lastiği ve trafik konisi çıkaran dalgıçların yanı sıra; tim üyelerinin kıyıdaen fazla topladığı atık ise sigara izmariti oldu.

Çevre temizliği konusunda farkındalık amaçlanıyor

Şirket, gerçekleştirdiği çalışmalarla sürdürülebilir bir dünya için doğal kaynakların korunması ve bilinçli bir nesil yetiştirilmesi adına çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Bu bilincin yaratılmasında herkesin yerinegetirmesi gereken yükümlülüklerini hatırlatarak; gün geçtikçe denizlerdekiplastik atıkların varlığının arttığı, bu atıkların yalnızca insan sağlığını değil, denizde yaşayan canlıların yaşamını da tehdit ettiği vurgulanıyor. Denizler yoluyla karaya taşınan bu atıkların sahil şeritlerinin doğal görünümünü de bozduğuna dikkat çeken şirket, Çevre Timi ile doğa konularında farkındalık yaratılması adına çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.  


GÜNCEL HABERLER