MENU

LİMAK ENERJİ, KARANTİNA BÖLGELERİ DIŞINDA ELEKTRİK İŞLEMLERİNE YÖNELİK NORMAL İŞLEYİŞİN DEVAM EDECEĞİNİ SÖYLEDİ

LİMAK ENERJİ, KARANTİNA BÖLGELERİ DIŞINDA ELEKTRİK İŞLEMLERİNE YÖNELİK NORMAL İŞLEYİŞİN DEVAM EDECEĞİNİ SÖYLEDİ

Bursa,Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyon kişiye hizmet veren sektörünün öncüşirketlerinden Limak Enerji, koronavirüs salgınına karşı sayaç okumasüreçlerinde EPDK tarafından yapılan düzenlemeler hakkında müşterilerinibilgilendirdi.

Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alankoronavirüse (Kovid-19) karşı alınan önlemler çerçevesinde Enerji PiyasasıDüzenleme Kurumu (EPDK) elektrik faturaları için yeni bir kararı uygulamayaaldı.

Karara ilişkin açıklamalarda bulunan Limak EnerjiUludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, karantina bölgeleri dışında sayaçokuma ve faturalandırma faaliyetlerinde rutin işleyişin aksamadan devam edeceğininaltınıçizdi. Aytac, düzenleme hakkında şunları kaydetti: “Şirket olarak müşterilerimize rutin sürecimizdehizmet vermeye devam ediyoruz. Bugün itibarı ile düzenleyici kurumumuz olanEPDK’nın açıklamış olduğu kararlar, hayatın normal seyrinde aktığı bölgelerimizikapsamıyor. Bu yerleşim bölgelerinde sayaç okuma işlemlerimiz devam edecek vemüşterilerimizin faturaları tüketimlerine uygun olarak oluşturulacak. EPDK’nınalmış olduğu karara istinaden sadece sayaç okuma imkanının olmadığı karantinabölgelerinde hem sayaç okuma personellerinin hem de o bölgede yaşayaninsanların sağlıklarında tehdit oluşturabileceği gerekçesiyle 3 aysüresince sayaç okuma işlemigerçekleştirilmeyecek. Bu dönemdeki faturalar “Kıyasen Fatura Düzenlemesi”kapsamında müşterilerimizin geçmiş tüketim alışkanlıklarına göre oluşturulacak.Burada müşteriler açısından mağduriyet oluşturacak hiçbir uygulamanınyapılmayacağını belirtmek isteriz. Malum kış döneminden çıktık, sayaçlarıokunamayan müşterilerimizin fatura tutarı oluşturulurken geçtiğimiz 3 aydakikış dönemi değil, önceki 2 yılın aynı ayına yönelik tüketimlerin ortalamasıdikkate alınacak.”Aytac, “Sayaçları okunamayan müşterilerimize faturalarını,SMS, e-fatura ve e-posta hesapları üzerinden ileteceğiz. Bu müşterilerimizinsayaçlarını okumaya başladığımız andan itibaren de düzeltme/mahsuplaşmaişlemlerini yapacağız. Fakat burada kastedilen yerlerin sadecekarantinaya alınan ve idari kararlarla sayaç okumalarının durdurulduğu yerleşimyerleri ile sayaç okuma yapan çalışanların sosyal mesafelerini koruyamayacağıbölgeler olduğu unutulmamalı. Karantina altında olmayanbölgelerde sayaç okuma işlemi devam edecek ve müşterilerimizin faturalarıtüketimlerine uygun olarak oluşturulacak.” diye konuştu.

 

“İşlemlerini online kanallardan yapabilirler”

LimakEnerji olarak koranavirüs ile mücadele kapsamında müşteri ve çalışanlarınınsağlığını korumak amacıyla aldıkları önlemleri vurgulayan Aytac, “Sosyalmesafeyi korumamız çok önemli. Bu noktada tüm müşterilerimize evlerindençıkmadan işlemlerini online kanallardan yapabileceklerini bir kez dahahatırlatmak isteriz. Müşterilerimiz, 7 gün 24 saat online kanallar üzerindentüm işlemlerini gerçekleştirebilirler. Müşterilerimizin ve çalışanlarımızınsağlığını korumaya yönelik devreye aldığımız; işlem merkezlerimizde saat12.00-17.00 arasında hizmet sunma, işlem yapmak için gelen müşterilerimizinateşlerini ölçme, 10 metrekareye bir müşteri denk gelecek şekilde ve sıraylaiçeri alma, düzenli olarak dezenfektasyon gibi önlemlerimizi sürdürüyoruz.”ifadelerini kullandı.

GÜNCEL HABERLER