MENU

LİMAK ENERJİ’DEN BİSİKLET SPORUNA TAM DESTEK

LİMAK ENERJİ’DEN BİSİKLET SPORUNA TAM DESTEK


Limak Enerji katkılarıyla düzenlenen 6. Geleneksel Uludağ Bisiklet Performans Tırmanışı’na Türkiye’den pek çok kişi rağbet gösterirken, tırmanışa farklıülkelerden de katılım gerçekleşti. Orhaneli yolu üzerinde bulunan Eker Meydanıönünden başlayarak, Uludağ 1. Oteller Bölgesine kadar devam eden zorlu yarış, 8klasmanda zorlu bir mücadeleye sahne oldu.


“850 bisikletçi doğaile iç içe pedal çevirdi”

12’si farklı ülkeden olmak üzere 850 bisikletçinin katıldığıorganizasyon, 1948 Londra Olimpiyatları döneminde bisikletle tanışaraksporculuk ve bisiklet camiasının idari kadrosunda hizmetleri olan bisikletsporunun duayeni, eski milli bisikletçi Yavuz Çakır adına düzenlendi. 56 farklıilden katılım gösteren bisikletçiler, 45 kilometrelik parkurda pedal çevirerek850 metre yüksekliğe kadar çıktılar. Doğa ile iç içe pedal çeviren sporcular,zirveye kadar yarıştılar.

 

“Organizasyona yıllariçerisinde ilgi arttı”

İlk sene 16 kişi ile düzenlenen organizasyon, 6. yılında 850 amatör ve profesyonel bisikletçinin katılımı ile gerçekleşti. 15 ile 65 yaşaralığında kadın ve erkek katılımcıların yer aldığı organizasyon, sporculara Bursa’yı da tanıtmış oldu. Katılım sağlayanlara teşekkür eder, dereceye giren sporcularımızı tebrik ederiz.


GÜNCEL HABERLER