MENU

LİMAK ENERJİ’DEN ENGELSİZ MÜZİK KOROSU

LİMAK ENERJİ’DEN ENGELSİZ MÜZİK KOROSU


Limak Enerji Halk Müziği Korosu, engelli vatandaşlara destek olmak amacıyla “Notalar Engel Tanımaz”  konseri düzenledi. Dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatan konserin onur konuğu Sanatçı Gülay olurken konser gelirlerinin Engelliler Federasyonuna bağışlanacağı açıklandı.


Limak Enerji Halk Müziği Korosu, “Notalar Engel Tanımaz” isimli ikinci konserini 6 Nisan 2018 Cuma günü dinleyicilerle buluşturdu. Bursa Merinos Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 20.00’da başlayan konserde, Limak Enerji çalışanları vatandaşlara müzik ziyafeti sundu.

Limak Enerji Engelsiz Müzik Korosu'nun Notalar Engel Tanımaz konserinde açılış konuşmasını yapan Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac müzik severlere seslendi. Müziğin birleştirici gücüyle engelleri aşan bu gece, engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıran sosyal yaşamda moral ve motivasyon kazanmasında önemli çalışmalardan bir tanesidir. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayatın içinde yer almalarında katkımız olması bizi çok mutlu etti. Bu unutulmaz konser için çalışanlarımıza, engelli kardeşlerimize emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Tamamı Limak Enerji çalışanlarından oluşan 20 kişilik koro üyeleri şef Ümit Akkuş eşliğinde konsere hazırlandı. Yaklaşık 3 ay süren prova aşamasında, farklı yörelere ait Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eserlerine çalışan koro, engelli vatandaşlara destek olmak amacıyla en sevilen türküleri yorumladı. Koronun konuk sanatçısı, Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Gülay oldu. Gülay, “Sen gelmez oldun”, “Sarı Gelin”, “Ahirim sensin" gibi sevilen ezgilerini engellilere armağan etti. Konserden elde edilen gelir Bursa Engelliler Federasyonun ihtiyaçları için kullanılacak.

İLK KONSERİN GELİRİTÜRK KIZILAYI’NA BAĞIŞLANDI

Limak Enerji Halk Müziği Korosu, Kızılay’a destek olmak amacıyla geçtiğimiz yıl düzenlenen konserde binlerce Bursalıyı en güzel türkülerle buluşturdu. Konsere konuk sanatçı olarak, “Ben yoruldum hayat” şarkısını seslendiren sanatçı Mümin Sarıkaya katıldı. Konserden elde edilen gelirler Türk Kızılayı’na bağışlandı.

Bursalıları duygu yüklü ve neşeli türkülere doyuran ve ayakta alkışlanan konserin sonunda projeye katkı sunan Kartel Metal ve 2006 Reklam Şirketlerinin yöneticilerine çiçek ve plaketle teşekkür edildi.GÜNCEL HABERLER