MENU

LİMAK ENERJİ’DEN ULUSLARARASI OKUMA YAZMA GÜNÜ’NDE ANLAMLI PROJE

LİMAK ENERJİ’DEN ULUSLARARASI OKUMA YAZMA GÜNÜ’NDE ANLAMLI PROJE


Hayata geçirdiği pek çok sosyalsorumluluk projesiyle hizmet verdiği bölgede katma değer üreten Limak Enerji,projelerine bir yenisini daha ekledi. Şirket, “Paylaşmanın Enerjisi”mottosuyla yola çıkan yeni çalışmasıyla, 8 Eylül "Uluslararası OkumaYazma Günü" kapsamında herkesi kitapokumaya davet ediyor.

Paylaşmanın enerjisini yaşatmayıamaçlayan projede ilk durak Bursa oldu. Şirket çalışanları tarafından metrodurakları ve metro içindeki oturaklara bırakılan Dünya ve Türk Klasikleriiçerisinden seçilen kitaplara yolcular yoğun ilgi gösterdi. Proje, okuryazarlığınönemine dikkat çekmek amacıyla dünyada önemli bir gün kabul edilen 8 Eylül "Uluslararası Okuma YazmaGünü" kapsamında farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Proje hakkında detaylıbilgileri yolculara aktaran şirket çalışanları aynı zamanda projenin sosyalmedyada da görünürlüğünün artması için #paylasmaninenerjisi hashtagiyle kişiselhesapları üzerinden paylaşım yapıp, şirketin “limakuludag” isimli Twitter,Facebook ve Instagram hesaplarını etiketleyen kullanıcıların paylaşımlarını daşirket sayfalarında yayınlıyor.

Şirket, seçmiş olduğu kitaplarile “oku ve bırak” diyerek bir paylaşım zinciri oluşturmayı hedefliyor. Proje,kişilerin metro istasyonlarından aldıkları kitabı, okuyup tekrar metronunherhangi bir durağında bırakarak zinciri devam ettirmesi esasına dayanıyor.BURULAŞ işbirliğiyle gerçekleştirilen proje ile şehirdeki mevcut kitap okumaoranını da artırmak amaçlanıyor. Projenin her gün 280 bin kişinin tercih ettiğimetroda gerçekleşmesi ise erişim sayısının yüksek olmasını sağlıyor.

Aytac,“ Türkiye’de kitapokuma oranı yüzde 0,1. Kitap okumak, ihtiyaç listesinin 235. sırasında”

Proje hakkında görüşleriniaktaran Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Sonyıllarda yapılan araştırmalara göre kitap okuma alışkanlığına dair çarpıcıveriler var. Bu araştırmalara göre Türkiye’de kitap okuma oranının yüzde 0,1olduğu görülüyor. Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) göre ise kitap okumak Türkiye'de,ihtiyaç listesinin 235. sırasında bulunuyor. Projemiz bu kapsamda düşünüldüğündehem sürdürülebilir kalkınma hedeflerine bir katkı sağlıyor hem de kitap okumafarkındalığı oluşturmak anlamında önem taşıyor. Şirket olarak, kitap okumanıngelecek nesillere kazandıracağı faydaya yürekten inanıyoruz. Projemiz, CumhurbaşkanımızRecep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan"Okuryazarlık Seferberliği”ne de katkı sağlayacak.” dedi.

Limak Enerji, 18 bin kitabı miniklerle buluşturdu

İş yerinde çalışanları ile dekitap okuma günleri düzenleyen ve mini bir kitaplık oluşturan şirketin, herdönem sonunda anaokulu ve ilkokul öğrencilerine dağıttığı “Enerjik Tatil Boyamave Etkinlik Kitabı” da bulunuyor. Bugüne kadar yaklaşık 18 bin kitabıöğrencilerle buluşturan şirket, yarıyıl ve yaz tatili boyunca Enerjik TatilBoyama ve Etkinlik Kitabını, müşteri işlem merkezlerinde miniklere hediyeetmeye devam edecek.


GÜNCEL HABERLER