MENU

LİMAK ENERJİ’YE ENGELSİZ BİLİŞİM ÖDÜLÜ

LİMAK ENERJİ’YE ENGELSİZ BİLİŞİM ÖDÜLÜ

·       LİMAKENERJİ’YE ENGELSİZ BİLİŞİM ÖDÜLÜ

Müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik uygulamaları ile öncü olanLimak Enerji, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek hizmete aldığı İşaret DiliGörüşme Hattı Projesi ile ödüle layık görüldü.

Türkiye Engelsiz BilişimPlatformu tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl altıncısı düzenlenen ‘EngelsizBilişim Ödülleri’ sahiplerini buldu. Türkiye’de engellilere yönelik yürütülenbaşarılı bilişim hizmetlerine çeşitli kategorilerde verilen ödüllerde, LimakEnerji tarafından devreye alınan İşaret Dili Görüşme Hattı Projesiödüllendirildi. Şirketin ödülü Genel Müdür Ali Erman Aytac’a takdim edilirken,projenin sektöründe ilk ve öncü olduğu vurgulandı. Şirketten yapılan açıklamada3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engellilerin hayatınıkolaylaştırmaya yönelik projeler geliştirmeye devam edileceği belirtildi.

Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, konuyailişkin yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kurum olarak, toplumun herkesimini kapsayacak ve toplumda fırsat eşitliği yaratacak projeleri hayatageçirmeyi önemsiyoruz. Engelli bireylerin hayatlarının kolaylaştırılması vesosyal yaşamlarında herhangi bir işi tek başlarına yerine getirebilmeleri,ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimi için zorunluluklardan biri. OECD veAvrupa Birliği verilerine göre dünya nüfusunun yaklaşık %15’i engellibireylerden oluşuyor. Dünyada 1 milyar engelli birey yaşıyor. Türkiye’de iseUlusal Engelli Veri Tabanına göre engelli birey sayımız 9 milyon. Bu rakamnüfusumuzun %13’üne tekabül ediyor. Bu nüfusun yaklaşık 2 milyonunu ise işitmeve konuşma engelli vatandaşlarımız oluşturuyor. Bu bireylerimiz maalesef bazıkonulara erişim ve kaliteli hizmet alma anlamında çeşitli sorunlaryaşayabiliyorlar. Elektrikle ilgili işlemler açısından baktığımızda tümkategorilerdeki engelleri ortadan kaldırmak için bu projeyi devreye aldık. Projemiz,engelli bireylerin sorunlarına farkındalık oluşturması ve bu bireylerin bilgiyeerişimlerine yönelik çözüm sunması nedeniyle oldukça değerli. Aldığımız ödülise bir gün değil, her gün engelli vatandaşların yaşamlarını nasılkolaylaştırabiliriz diye düşündüğümüz ve adımlarımızı bu yönde attığımız birsürecin yansıması. Bu ödül ile toplumsal farkındalığa işaret ediyor, diğerşirketlere örnek teşkil etmeyi amaçlıyoruz. Engelli bireylerin sosyalhayatlarına katkıda bulunan projelerin daha da artmasını umut ediyoruz.”

2018 yılında devreye alınan veengelli bireylerin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen İşaret Dili GörüşmeHattı Projesi’nden yararlanmak isteyen Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’dayaşayan işitme ve konuşma engelli vatandaşlar 0555 0 646 646 numaralı hattıarayarak işlemlerini işaret dili ile yapabiliyor, tüm abonelik ve faturasüreçleri ile ilgili detaylı bilgiye erişebiliyor, taleplerini iletereksorularına yanıt alabiliyorlar. Şirket uzunca bir süredir aktif olan Onlineİşlem Merkezi ve e-Devlet üzerinden, ortopedik açıdan bedensel engele sahipolan müşterilerin de hizmet almasını kolaylaştırıyor.


GÜNCEL HABERLER