MENU

LİMAK ENERJİ ULUDAĞ ELEKTRİK ÇANAKKALE'DE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

LİMAK ENERJİ ULUDAĞ ELEKTRİK ÇANAKKALE'DE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Çanakkale Bölge Müdürü Gökhan Vanlıoğlu ve Kurumsal İletişim Ekibi Çanakkale'de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan  Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, toplam 5 milyon kişiye hizmet verdiklerini  belirtti. 

Aytac, “Limak Enerji Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş.  olarak, 5 milyon nüfusa hizmet veriyoruz. 100 civarındaki müşteri işlem merkezimizde abonelik, fatura ödeme, bilgi güncelleme, güvence bedeli iadesi gibi hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca çağrı merkezimiz 444 6 646 dışında,www.limakuludag.com.tr internet sitesi üzerindeki online işlem merkezimiz ve mobil uygulamalarımız üzerinden işlemlerinizi zaman kaybetmeden ve mekan kavramı olmadan kolaylıkla yapabilirsiniz.  

Çanakkale Bölge Müdürlüğümüzün toplam abone sayısı,  328 bin 487. Çanakkale Bölge Müdürlüğümüze bağlı ilçeler,  Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki, Merkez, Yenice.  2018 Haziran ayı itibari ile Çanakkale bölgesinde %3,5, oranında bir abone sayısı artışı söz konusu.  İlçelerin dağılımına göre demografik bir ayrım yaptığımızda, 233.338 erkek, 70.324 kadın abonemiz bulunuyor. Abone sayımızın en çok arttığı ilçe olarak Gökçeada göze çarpıyor.  En fazla faal abone sayımız ise Merkez ilçesinde yer alıyor.  Çanakkale’de 6 müşteri İşlem Merkezimiz (MİM) ve 11 Yetkili İşlem Merkezimiz (YİM) bulunuyor” dedi.


Bilgi güncelleme işleminin Çanakkale’de %81 oranında olduğunu ifade eden Aytac, “Geriye kalan %19’luk kısmın bilgi güncelleme işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Bilgi güncelleme işlemlerinizi müşteri işlem noktalarımız, web sitemizdeki online işlem ve çağrı merkezimizden yapabilirsiniz. Tüm elektrik kullanıcıları elektrik aboneliğini kendi üzerine almalıdır. Başkasının üzerine olan elektriği kullanan kişi usulsüz kullanım yapmaktadır. Usulsüz kullanım tespit durumunda, kesme bağlama bedelinin 5 katı kadar ceza uygulanmaktadır. Bu durum ayrıca elektriğin kesilmesine de yol açabilir. 5 milyon kişiye hizmet veren enerji sektörünün öncü şirketi olarak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerine göre, 2017 yılında perakende satış faaliyetinde bulunan 142 şirket arasında 3’üncülüğe yükseldik. 2017 yılında Türkiye’deki elektrik tüketim artışı oranı yüzde 6,30 iken, Limak Enerji olarak satış hacmimizi yüzde 29 artırarak, elektrik satışındaki payımızı yüzde 5,34’ten yüzde 6,59’a çıkardık. Elektrik satış miktarımız, 134 ülkenin elektrik tüketiminden daha fazla. 2017 yılında hizmet verdiğimiz 4 şehir dışında, 62 ilde daha satış gerçekleştirerek Van’dan İzmir’e, İstanbul’dan Gaziantep’e kadar geniş bir coğrafyada müşteri ve acente ağına ulaştık” şeklinde konuştu.


Daha sonra söz alan Çanakkale Bölge Müdürü Gökhan Vanlıoğlu ise, “Çanakkale olarak  2 kıtada 11 ilçe ve il merkezi ile birlikte 12 merkezde hizmet sağlıyoruz. 11 tane yetkili işlem merkezimiz 6 tane de müşteri işlem merkezimiz var. Bu 17 merkezde konforlu ve müşterilere yakın noktalarda hizmet veriyoruz. Buralarda  müşterilerimizi bekletmeden bütün işlemlerini tamamlayacak şekilde bir sistem kurduk. Müşteri memnuniyetini arttırıcı çalışmalarımız devam ediyor. Zaten Çanakkale bölgesinde de Genel Müdürümüzün bahsettiği gibi anket çalışmaları yapılıyor. Burada yüzde 90 civarında müşteri memnuniyetini sağlamış bulunuyoruz. Çanakkale olarak daha iyi çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi. 


GÜNCEL HABERLER