MENU

LİMAK’IN YEŞİL DÖNÜŞÜM ORMANLARI ŞİMDİ DE BURSA’DA KÖK SALACAK

LİMAK’IN YEŞİL DÖNÜŞÜM ORMANLARI ŞİMDİ DE BURSA’DA KÖK SALACAK

Limak Enerji’nin fatura veabonelik işlemlerinde kullanılan kağıtların doğaya yeniden kazandırılması vetüketilen kağıt miktarını dengelemek için başlattığı Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi,Çanakkale’nin ardından şimdi de Bursa’da kök salacak.

Limak Enerji tarafından 2018 yılıiçerisinde Çanakkale’de 1000 ağaç dikimi gerçekleştirilmişti. Proje kapsamındahizmet verilen toplam 4 şehirde 4 bin ağaç ile kurulması hedeflenen ormanprojesine Bursa etabı ile devam ediliyor.

Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi ile 4bin ağaç ve 200 ton kağıdın doğaya geri dönmesini sağlanacak. Geri kazandırılan200 ton kağıt sayesinde 19 bin kilogram atığın doğaya karışması önlenecek, 5milyon litre su tasarrufu yapılacak ve 272 ton CO2 salınımının önünegeçilecek.

Limak Enerji Yeşil DönüşümOrmanları Bursa etabı için Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu K6 Gemlik SerbestBölge Gişeleri mevkiinde yapılan törenle dikilen fidanlar gelecek için umutoldular. Törende; Gemlik Kaymakamı Yaşar Dönmez, Gemlik Belediye Başkanı UğurSertaslan’ın yanı sıra Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali ErmanAytac, Bölge Müdürü Mehmet Kandırmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Tuncer Yalçın veLimak Enerji çalışanları da hazır bulundu.

Törende görüşlerini dile getirenLimak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac sürdürülebilirişletme modelinde çevre ile dost süreçlerin önemine dikkat çekerek, doğalkaynakların korunması ve gelecek nesillere aktarılması bilinci ile hareketettiklerini belirtti. Çevre bilincinin kurum kültürünün bir parçası olduğuna dadikkat çeken Aytac, Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesinin yanı sıra kurumçalışanlarından oluşan Limak Enerji Çevre Timi ile de çevre alanında sosyalprojelere devam ettiklerini hatırlattı.

Aytac’ın ardından söz alan GemlikBelediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise “Limak Enerji, kendi yaptıklarıiş aracılığıyla, doğadan ne alıyoruz ve doğadan aldıklarımızı nasıl geriyekazandırabiliriz odaklı bu projeyi hayata geçirdiler. Küresel ısınmahalihazırda bütün dünyanın odaklandığı, kendisini bu konuda geliştirmeyeçalıştığı, her türlü kaynağın kullanımına yönelik yeni düzenlemeler yapılmayabaşlandığı yeni bir süreci hayatımıza kazandırdı. Ormanlarımızın hızla azalması,doğanın karbondioksit salınımında geri dönülmez bir noktaya doğru evrilmesi,bizden sonra gelecek nesiller için çok ciddi sorunlar ortaya çıkartacak. Buproje bunu engellemek adına bir adımdır, bu vesileyle Limak Enerji’ye teşekkürediyorum. '' şeklinde konuştu. 

Son olarak görüşlerini dilegetiren Gemlik Kaymakamı Yaşar Dönmez de, ''Dünyadaki güzellikleri bizdensonraki kuşaklara aktarmamız gerekiyor. Üzerimize düşen bir yandan mevcudukorumak ve çevreye ve doğaya zarar vermemek, dünyamızın güzelliklerini korumakiçin çaba sarf etmek. Bugün bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Bu proje, örnekolması açısından da önem teşkil ediyor. Bu sebeple hem Gemlik BelediyeBaşkanımıza hem de projeyi hayata geçiren Limak Enerji’yi tebrik ediyorum.''ifadelerini kullandı.


GÜNCEL HABERLER