MENU

TÜRKİYE’NİN ENERJİ AKADEMİSİ İLK MEZUNLARI, ULUSLARASI SERTİFİKALARINI ALDI

TÜRKİYE’NİN ENERJİ AKADEMİSİ İLK MEZUNLARI, ULUSLARASI SERTİFİKALARINI ALDI

Enerji sektörüne genç mühendislerin yetiştirilmesi amacıyla sosyal sorumluluk projesi olarak Limak Enerji ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile oluşturulan "Türkiye'nin Enerji Akademisi" ilk dönem mezunlarını verdi. 

Enerji sektöründe üretim, ticaret, perakende ve dağıtım alanlarında önemli yatırımları bulunan Limak Holding, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli çalışan sayısını arttırmak için Türkiye’nin Enerji Akademisini kurdu. Limak Enerji’nin Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile birlikte hayata geçirdiği “Türkiye’nin Enerji Akademisi” ilk mezunlarını verdi. Türkiye'nin değişik üniversitelerinden seçilen 45'i kız öğrenci olmak üzere 100 genç 4 ay süren online eğitim alarak mezun oldular. Katıldıkları sınav sonucunda, Türkiye'nin yanı sıra ABD dahil 21 farklı ülkede geçerli NCCER sertifikalarını aldılar. 
Sertifika Törenine katılan Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, “Bugün ülkemizde genç işsizlik oranında hükümetimizin attığı adımlar çok değerli; ancak özel sektöre de büyük görevler düştüğü inancındayız. Biz de bu inançla hem kendi bünyemizde hem sektör bünyesinde kalifiye iş gücünü arttırmayı hedefliyoruz” dedi. 
Yapılan sınavda başarı gösteren ilk 3 öğrenciye, Batuhan Bey tatil ödülü takdim etti. 


GÜNCEL HABERLER