MENU

Yalova CLK Uludağ Elektrik ailesi, iftarda buluştu.

Yalova CLK Uludağ Elektrik ailesi, iftarda buluştu.

CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş ve UEDAŞ yetkilileri düzenleneniftarda çalışanları ve aileleriyle buluştu. CLK Uludağ Elektrik Genel MüdürüAli Erman Aytac, iftarda yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik ayı olanRamazan ayında büyük bir aile olarak aynı masa etrafında oturup, oruç açmaktanmutluluk duyduğunu söyledi.

 

CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac’ın konuşma metniniaşağıda bilginize sunarız.

“Değerliçalışma arkadaşlarımız ve kıymetli aileleri,

Artıkgeleneksel hale gelen iftar buluşmalarımızda bu sene de hep birlikteoruçlarımızı açtık, aynı sofraları paylaştık. Birlik ve beraberlik ayı olanmübarek ramazanda, sizlerle birlikte bulunmak bu yemeklere anlam kazandırıyor,bundan dolayı davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkürlerimizisunuyorum.

HadidSuresinde, “Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için açık ayetler indirenO'dur. Şüphesiz Allah, size karşı çok şefkatli, çok merhametlidir.” deniliyor.Yüce kitabımız Kuran’ı Kerim’in daha birçok yerinde; karanlık genellikle günah,hüzün, bunalım, kaos, ölüm gibi kötü kavramlarla ilişkilendirilirken, aydınlıkise doğruluk, huzur, mutluluk, hayat gibi güzel kavramlara işaret ediyor.

Manevihayatımızda karanlıklardan aydınlığa doğru yol almak, hayırlı huzurlu biryaşantıya kavuşmak hepimizin en büyük temennisi iken biraz önce bahsettiğimolumlu ve olumsuz kavramların, karanlık-aydınlık mecazi kullanımıylaaçıklanması, fiziki aydınlığın da günlük hayatlarımız için ne kadar önemli biryer teşkil ettiğini bize gösteriyor. Sizler yaptığınız çalışmalarlaşehirlerimizin karanlıklardan kurtulup aydınlanmasına, medeniyetin evlerimizeulaşmasına, ülkemizin üretmesine, gelişmesine, kalkınmasına katkıdabulunuyorsunuz. Ramazan ayı kalplerimizi nurlandırırken, sizler de sahada,işletmelerimizde zorlu şartlar altında, sabırla, özveriyle çalışarakevlerimizin nurlanmasına vesile oluyorsunuz.

Başırahmet, ortası mağfiret, sonu da kurtuluş olan Ramazan ayının bizlere,milletimize, memleketimize hayırlar getirmesini diliyorum. Böyle güzelmekanlar, böyle güzel sofralarda birlikteliklerimiz daim olur inşallah,hepinize hayırlı bereketli nice ramazanlar dilerim.”

Gecenin sonunda Genel Müdür Ali Erman Aytac;katılımları için çalışanlarına ve ailelerine teşekkür etti. 


GÜNCEL HABERLER